Eğlenerek Tarih Yazmak – Eylül 2019


“EĞLENEREK TARİH YAZMAK”

Bu yılki Avrupa Gençler Minigolf Şampiyonası Litvanya’daki Liepaja Olimpiyat Merkezi’nde, Ağustos’un 7’si ve 10’u arasında gerçekleşti. Turnuvaya Almanya, Hollanda, İsviçre, Rusya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, İtalya, Norveç, Finlandiya ve Avusturya’dan genç oyuncular katıldı. Takım yarışında genç erkeklerde Almanya liderlik koltuğuna otururken onları İsveç erkek takımı takip etti, genç kadınlarda ise İsveç birincilik koltuğuna otururken Almanya ikinci sıradaki yerini aldı.
Gençlerin bu kıyasıya yarışını takip ederken unutmamamız gereken faktörlerden biri de minigolf sporunun hem takım hem de bireysel bir spor olduğudur. Bu da sizin hem bireysel hem de sosyal açıdan sorumluluk sahibi, takipçi, disiplinli, eğlenmeyi başarıya dönüştüren ve diğer bireylere saygı gösteren bir karaktere bürüyor. Yani, birey olmanın gerektirdiği tüm özellikleri size sunuyor. Sosyal açıdan eğlenerek kendinizi geliştirirken başarıya ulaşmanın ya da başarısızlıklardan ders çıkarmanın önemini ortaya koyuyor. Eğlenceli vakit geçirirken spor yapmanızı, aynı zamanda da disiplinden kopmamanızı sağlıyor. Tüm bu nedenlerden dolayıdır ki; minigolfe de diğer sporlarda olduğu gibi küçük yaşlarda başlamak, düzenli ve disiplinli bir şekilde antrenmanlarınızı yapmak büyük önem arzediyor. Elinizden gelenin en iyisini yaptıktan sonra da geriye kendinizi başarının kollarına bırakmak kalıyor. Unutmayın ki, başarı; istenmediği yere gelmez.
2018’in Eylül’ünde, Dünya Minigolf Federasyonu röportaj dizisi sırasında, İsveçli Jennifer Göransson adlı bir genç yıldızın yakında parlayacağından bahsetmişti ve Gençler Dünya Şampiyonası’nda ilk kez yarışıyordu. Hem bireysel hem de takım maçlarında öne çıkmıştı. Kendisi ve İsveç için büyük bir başarıydı. 2010 yılında babasıyla sadece eğlence için minigolf oynamaya başlayan Jennifer; minigolfe sosyal aktivite olarak devam ettiğini ve babasının motivasyonunu koruduğunu söylemişti.
Bu röportajdan bir yıl sonra, İsveçli Jennifer Göransson, Liepaja’da (Litvanya) düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası 2019’da minigolf adına tarih yazdı. Jennifer Göransson aynı şampiyonada Bireysel, Takım, Matchplay ve Karışık Çiftler olmak üzere dört altın madalya kazandı ve bu daha önce hiç görülmemiş bir başarıydı. Tüm minigolf takipçilerinin bu hafta boyunca şaşkınlıkla takip ettiği sporcu, bu sonbaharda da Çin’deki Dünya Şampiyonası için İsveç Kadınlar Ulusal Takımı’nda yerini alacak.
Şimdiden kendisine başarılar diliyor genç yaşta elde etmiş olduğu bu büyük başarının tüm gençlerimize de örnek olmasını diliyoruz.

Köşe Yazıları

Yorumlar Kapalı

WhatsApp chat