Gana ilk kez düzenlenen “Afrika Mini Golf Uluslar Kupası”nı kazandı – Kasım 2019


Gana ilk kez düzenlenen “Afrika Mini Golf Uluslar Kupası”nı kazandı.

28-29 Eylül Accra’da sona eren, 2019 Afrika Minigolf Uluslar Kupası Kupası’nın Gana takımı ilk Afrika Minigolf Uluslar Turnuvası kazananları olarak spor tarihine geçti. Gana Minigolf Federasyonu 18 Delikli Dünya Şampiyonası iki gün sürdü.
Turnuvada iki gün boyunca yarışan 48 oyuncu yer aldı.
Gana Minigolf Federasyonu (GMF) ve Afrika Minigolf Federasyonu tarafından düzenlenen Talal Fattal yönetiminde düzenlenen yarışmada, 10 kadın olmak üzere 48 oyuncu yer aldı.
Şampiyonlar: Ghana Takımı Enock Nyarko (solda) ve Solomon Lokko ödülünü aldı.

Gabon turnuvaya dört takım ile katıldı.
Turnuvayı Benin’den ülkelerini temsil eden Arthur ve Brun Somasse kardeşler dördüncü sırada tamamladılar. Ganalı kazanan sporculara, Gana Minigolf Federasyonu tarafından NASCO ürünleri, madalya, kupa ve GH 3000 nakit ödülü verildi. İlk yarışmacıya gümüş madalya, GMF tarafından verilen GH-1000 nakit para ödülü ve NASCO cep telefonları ve elektronik cihaz pazarlamacıları Electroland Ghana Limited’in ürünleri verildi.

Gana’dan Emelda Bempong, En İyi Afrikalı Kadın Oyuncu ödülünü, Nyarko, En İyi Afrikalı Erkek Oyuncu olarak aldı. Ayrıca, Gana, antrenör Solomon Addai ve kaptan Richard Amoah’ın rehberliğinde En İyi Afrika Takımı onurunu kazandı. Yarışmadan sonra, kazanan Ganalı çift Nyarko ve Lokko başarılarından duydukları heyecanını dile getirdiler ve dikkatlerini Ekim ayının son haftası yapılacak Çin’deki Dünya şampiyonasına çevirdiler.
Turnuva sonrası Gana Mini Golf Federasyonu Başkanı yaptığı açıklamada; “Bu turnuvayı kazandığımız için çok mutluyuz çünkü çok fazla zaman ve enerji harcadık. Çok çalışan bir ekip oluşturup başarabildik. Son aşamalarda tüm gözler ve dikkatler üzerimizdeydi, gerçekten zordu. Gana kazanmasaydı çok yazık olurdu. Şimdi Dünya Minigolf Federasyonu’nun Çin Şampiyonası’na hazırlanmamız gerekiyor ”dedi.

Talal Fattal (solda) Gana Tekerlekli Sandalye Minigolf Derneği’ni kuruyor.
Turnuva ayrıca, Genel Sekreteri Wilson Agbesi ile birlikte, gelecekteki yerel ve uluslararası yarışmalar için oyuncularını eğitmek üzere GMF ile el ele çalışacağına söz veren Gana Tekerlekli Sandalye Minigolf Derneği’ni kurmak için start verdi. Kapanış töreninde, turnuvanın sponsoru olan Electroland Ghana Ltd Pazarlama Müdürü Madam Adiza Ibrahim, GMF için başarılarının devam etmesi halinde daha fazla sponsorluk paketi sözü verdi.

Köşe Yazıları

Yorumlar Kapalı

WhatsApp chat