İlk Kez Avrupa Dışında Düzenlenen Dünya Minigolf Şampiyonası’na Çin Ev Sahipliği Yaptı – Aralık 2019


İlk Kez Avrupa Dışında Düzenlenen Dünya Minigolf Şampiyonası’na Çin Ev Sahipliği Yaptı!

“Doğu’nun Venedik’i” olarak kabul edilen Çin’in Zhouzhuang kentinde 23 – 27 Ekim 2019 tarihleri arasında Dünya Minigolf Şampiyonası yapıldı. Bu arada yapılan delege konferansında ise WMF Başkanı Dr. Gerhard Zimmermann, yeniden başkan seçildi.
İlk kez Avrupa dışında organize edilen Dünya Şampiyonası’na Çin ev sahipliği yaparken güzel bir organizasyon ile de tarihe adını yazdırdı. Bu turnuva için Dünya Minigolf Federasyonu, Invengo firması ile anlaşma yaptı. RFID teknoloji sektöründeki Invengo, biletleme, kimlik yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, kimlik doğrulama, varlık yönetimi ve marka değeri gibi uygulamalarda faaliyet gösteren Çin merkezli firma organizasyona tecrübeleri ile değer kattı.
Çin’deki 2019 Dünya Şampiyonası’na 25 ülkeden 128 erkek ve 48 kadın sporcu katılım gösterdi. Turnuvalarda ülkeler en az dört kişilik bir takım ile katılmak zorunda olduğu için 16 ülke takım olarak, diğerleri bireysel olarak katılmış oldu. 12 ülke 7 şer kişilik takım ile 4 ülke ise 6 şar kişilik takım ile yarıştı. Çin’deki sahalar turnuva öncesi yeni yapıldığı için Çin takımının saha avantajı olmadı. Eternit, Felt, Beton ve Adventure Golf sahalarının dört farklı saha tipine de sahip olan Çin’deki turnuva federasyonun katılımı yüksek tutma isteğinden -ve başka bazı sebeplerden- dolayı Eternit ve Felt tipi sahalarda yapıldı. Bu nedenle dikkat edilirse İsveç ve Almanya her zamanki gibi hakim oldukları saha modellerinde ilk sıralarda yer aldılar. Tabi bu kurnazlıkları yine işlerine yaradı. Örneğin; Çekya, Hırvatistan, Polonya gibi ülkeler Adventure Golf sahalarında hep kafaya oynarlar. Ancak şu anda bu konulara girmek istemiyorum. Turnuva sonrası sonuçlar ise şöyle;
Erkekler katagorisi; Kadınlar katagorisi;
1- Carl Johan Ryner – İsveç 1- Stefanie Blendermann – Almanya
2- Fredrik Persson -İsveç 2- Melanie Hammerschmidt – Almanya
3- Lukas Neumann- Almanya 3- Anna Bandera – İtalya
4- Marcel Noack – Almanya 4- Vanessa Peuker – Almanya
5- Patric Jönsson – İsveç 5- Karin Heschl – Avusturya

Köşe Yazıları

Yorumlar Kapalı

WhatsApp chat